

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Clamping Voltage | 14 V |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 7045
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06316
Ext.Price$0.06316
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06316 | $0.06316 |
| 10 | $0.03158 | $0.31580 |
| 50 | $0.02913 | $1.45650 |
| 100 | $0.02687 | $2.68700 |
| 500 | $0.02478 | $12.39000 |
| 1000 | $0.02286 | $22.86000 |
| 3000 | $0.02108 | $63.24000 |
| 5000 | $0.01944 | $97.20000 |
| 10000 | $0.01793 | $179.30000 |
